Cereyanda Kalmanın Zararları

Cereyanda Kalmanın Zararları

Cereyanda kalmak her zaman en zararlı şeylerden bir tanesi olarak gösterilir. Ancak çoğu kez verilen tavsiyeler dinlenilmez ve cereyanda kalınır. Bu da ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Cereyanda kalındığı zaman sadece vücudunuzda şiddetli ağrılar hissetmekle kalmaz aynı zamanda ateşli hastalıklara da yakalanabilirsiniz. Sizde bu nedenle cereyanda kalmamak için daha dikkatli olmalısınız.

 

Cereyanda Kalmanın Zararları Nelerdir?

  1. Üşütmenize neden olur. Cereyanda kalmanın en belirgin özelliği ve en büyük zararı arasında üşütme gösterilebilir. Özellikle terli iseniz ve cereyanda kalmışsanız o zaman vücudunuz çok çabuk kırılacak ve kısa süre sonra ateşli bir şekilde hasta olacaksınız. Bu hastalık sadece ateşinizin yükselmesi ile kalmayıp aynı zamanda vücudunuzdaki eklemlerin ağrımasına ve vücudunuzun tutulmasına neden olacaktır.
  2. Bel tutulmalarına neden olur. Cereyanda kalmak genelde bel tutulmalarına neden olur. Eğer belinizde daha önceden bir rahatsızlık geçirdiyseniz bu rahatsızlığınız nüksedecek ve belinizi doğrultamayacaksınız.
  3. Sırtta kramplara neden olur. Cereyanda kalmak çoğu zaman sırtta tutulmalara neden olmaktadır. Özellikle kulunçlarda meydana gelen tutulmalar kolunuzun uyuşmasına neden olacak ve kolunuzu rahat bir şekilde hareket etmenizi engelleyecektir. Ayrıca kulunçlardaki tutulmalar şiddetli sırt ağrılarını da beraberinde getirecektir. Bu nedenle hareketiniz kısıtlanacak ve oturup kalkmada zorluk yaşamaya başlayacaksınız.
  4. Bel ağrılarını ortaya çıkartır. Cereyanda kalmanın zararları arasında en çok görülenlerden bir diğeri bel ağrılarıdır. Bel ağrıları genelde hareket etmenizi zorlaştırır. Eğer terli iseniz ve terli iken cereyanda kalıyorsanız o zaman belinizde çok ciddi sızlamalar oluşacak ve acıdan yerinizde duramayacaksınız. Bu da hareket yeteneklerinizi kısıtlayacaktır.

Cereyanda kalmanın zararları arasında tüm bunları göstermek mümkün. Bunların dışında da yine cereyanda kaldığınızda benzer hastalıklar yaşayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Peki nasıl ceyran ‘dan koruma biliriz ben sürekli oturuyorum kalabalık bir ortamda çalışıyorum havalandırma camlar açık

    1. Ceyran dan korunmak için Ceyranın seni hasta etmeyeceğini bilinçli olarak anla çünkü ceyranın seni hasta edeceğini düşünürsen beynin bunu yapar.Birçok farklı ırktan insanlar Türklerin bu davranışına anlam veremez.Herşey bilinçaltına koyduğun inançta…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir