Göğüs Estetiğinin Zararları

Bilimin günden güne ilerlemesi sonucunda artık vücutlarımızda birçok değişiklik yapmak, herhangi bir bölgeyi, istediğimiz boyuta, şekle sokmak, şekil bozukluklarını gidermek veya değiştirmek gibi birçok eylem yapılabilmektedir. Estetik adını verdiğimiz bu alanda, kişiler bazı kazalar, hastalıklar sonucunda vücutlarının kötü etkilenmiş, hasar görmüş kısımlarında düzeltmeler yaptıracağı gibi, güzelleşmek değişmek adına da estetik yaptırılmaktadır. Özellikle de kadınlar arasında oldukça yaygın olan bu estetik çeşidinin başında göğüs estetiği gelmektedir. Peki, normal halleri dışında göğüslere birtakım ameliyat ve uygulamalar ile büyütme, küçültme ve tüm şekil değiştirme operasyonları gibi eylemleri yapmak ne kadar doğru ne kadar sakıncalı olacaktır, bunu iyice öğrendikten sonra bu işlemleri gerçekleştirmek gerekir.

Basit olarak söylenen göğüs estetiği sırasında eklenen silikonun, patlaması ve eskimesi gibi durumlarda kadınların vücutlarında birtakım tehlikeli durumlar gerçekleşebilmektedir. Bu yüzden göğüs silikonunun zararları oldukça iyi araştırılmalı ve tehlikelerin göze alınabilmesi durumunda, estetik operasyonlar geçirilmelidir. Bunun yanı sıra göğüs küçültme zararları için bilinen bilgiler de, silikon kadar tehlike arz etmemekte olup, ancak yanlış ve yaygın bir görüş olarak kesinlikle meme kanseri riskine yakalanma olasılığını düşürmemektedir. Peki, genel olarak göğüs estetiğinin zararları ne gibi durumlara yol açmaktadır bunu inceleyelim.

Göğüs Estetiğinin Zararları Nelerdir?

  1. Ağrı oluşumu: Göğüs estetiği ameliyatları, sonuçta vücudun alışmış ve kendi belirlediği durumlar dışında meydana gelen değişikliklerdir ve her bünye kolayca ayak uyduramamaktadır. Bu yüzden operasyonlar sonrasında ağrı duymak mümkündür ve bir süre ilaç kullanılması gerekebilir.
  2. Kanama oluşması: Göğüs estetiği ameliyatları hakkında kişilerin gözünü en çok korkutan durumlardan biri de operasyon sonrası kanamalardır. Meme bölgesinde çok büyük ve önemli derecede damarlar yer almamaktadır ve bu yüzden oluşacak birtakım iç kanamalar da normal karşılanabilmektedir. Ancak zedelenme gibi durumlarda oldukça yoğun bir kanama görülmesi durumunda hemen müdahale edilmesi gerekmektedir ki kişilerin sağlığı daha fazla tehlikeye girmesin.
  3. Enfeksiyon kapma riski: Baş etmesi oldukça zor olan ve gerçekten kişilerin korkmasına sebep olacak kadar önemli bir durumdur. Operasyon sırasında veya sonrasında ameliyat yerinde meydana gelebilecek bir komplikasyon veya bölgenin enfeksiyon kapması, kişilerin hem canını çok yakacaktır hem de sağlıklarını büyük ölçüde riske atacaktır bu yüzden ameliyat sonrası doktor kontrolünde olmak oldukça önemlidir.
  4. Ameliyat izi: Her operasyon sonrası olabileceği gibi, göğüs estetiği yapılması durumunda da belli belirsiz dahi olsa, ameliyat izleri kalabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir